معادل انگلیسی موسیقی محلی | kpopflowers

در موسیقی محلی می‌توان نقش ادبیات، احساسات درونی، باورها و به طور کلی زندگی گذشتگان را مشاهده کرد. لالایی یا همان آواز مادران و دایه‌ها برای خواباندن کودک خود نیز نوعی موسیقی فولکلور یا محلی قلمداد می‌شود. گاهی محتوای ترانه‌های موسیقی محلی به شرایط موجود در جامعه ربط دارد. مثلا در بعضی ترانه‌ها نقش کشاورزی و دامداری به خوبی نشان داده می‌شود که این نشان دهنده‌ی این است که ترانه مربوط به منطقه‌ای است که در آن کار کشاورزی و دامداری رواج دارد. گناوه- «حسین ظرافت» مشهور به «با مصطفی» از نوازندگان پیشکسوت نی‌ جفتی استان بوشهر روز گذشته در سن ۸۰ سالگی دار فانی را وداع گفت. یکی از داوران برنامه استعدادیابی «نوترانه» معتقد است اهمیت دادن به موسیقی نواحی در کشور موجب افزایش سطح سلیقه و فرهنگ در بین مردم می‌شود.

موسیقی محلی آذربایجان

برای همین است که موسیقی را هم علم و هم هنر خوانده اند و عینی بودن آن جنبۀ فرا ملیتی به موسیقی محلی داده است . موسیقی محلی در عین عامیانه بودن آن قابل احترام است و سرشار از شور و نشاط است. روس ها اصطلاح ” حرفه ای “برای موسیقی محلی در نظر گرفته اند، بعنوان مثال موسیقی ترک ها و یا عاشقی های آذربایجان، همانند ردیف،اگر چه به ده سال آموخته شوند، ده سال دیگر برای هضم و فهم آن زمان لازم است. تعدادی از سازهای بوشهری کوبه‌ای هستند که جزوه دسته‌ای از ساز‌های اولیه بشر به‌حساب می‌آید که از وسایلی بوده که خبررسانی درگذشته با آن انجام می‌شده است. یکی دیگر از سازها بوق است که هنوز شکل اولیه خود را حفظ کرده است و نوعی شاخ گوزن است و در آفریقایی شمالی استفاده می‌شده است. اقلیت‌های مذهبی در ایران همچون هم‌کیشان خود در سراسر جهان، روز تولد عیسی مسیح را گرامی می‌دارند.

آموزشگاه موسیقی الهام با بیش از یک دهه تجربه، به عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران با همکاری مجرب‌ترین اساتید موسیقی کشور در حال خدمت رسانی به هزاران هنرجو از سراسر تهران می باشد. تمرکز آموزشگاه موسیقی الهام بر آموزش موسیقی کودکان باعث شده است که این آموزشگاه به عنوان یکی از برترین آموشگاه‌های موسیقی مخصوص کودکان در سطح کشور مطرح شود. موسیقی محلی استان گیلان با شرایط زندگی مردم این استان ارتباط مستقیمی دارد. این موسیقی‌ باعث ایجاد همبستگی بین نسل‌ها و آگاهی نسل‌های کنونی نسبت به غنای فرهنگی گذشتگان خود می‌شود.

  • موسیقی محلی استان گیلان با شرایط زندگی مردم این استان ارتباط مستقیمی دارد.
  • حالا اینکه شب یلدا چطور و چرا جشن گرفته می‌شود؟ سوالاتی است که پاسخش را در متن زیر می‌توانید بخوانید.
  • نشست و هم اندیشی اساتید آموزشگاه الهام در خانه کارمان آموزشگاه موسیقی الهام به دنبال اهداف رو به رشد خود، بار دیگر نشست و هم اندیشی اساتید را برگزار نمود.
  • برای آشنایی بیشتر با اساتید، سبک‌های آموزشی و سازها، می‌توانید با تعیین وقت قبلی ازیک جلسه مشاوره رایگاندر آموزشگاه الهام استفاده کنید.

باید گفت موسیقی آفریقایی، بختیاری و بویراحمدی به موسیقی سنتی بوشهری نتوانسته غالب شود ولی تأثیر بسیاری داشته است. ساز دمام در بوشهر در اصل از سازهای آفریقایی است ولی در بوشهر به طور متفاوت از آن‌ها نواخته می‌شود. یکی از علل قابل توجه در مورد زیبایی موسیقی مجله خبری موسیقی بومی و محلی استان لرستان قرارگیری این استان در دامنه کوهستان است. این قرارگیری به موسیقی بومی ‌و محلی استان لرستان، رنگ و جلوه‌ی خاصی بخشیده‌ است. سازهای موسیقی استان لرستان شامل آلاتی چون سورنا، دهل، کمانچه یا در گویش لری (تال)، تنبک و تنبور می شود.

http://applemobileshop.ir

موسیقی و گردشگری ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند به طوری‌که موسیقی بومی و محلی بازتابی از فرهنگ و هویت یک منطقه برای گردشگران و بازدیدکنندگان است. ذخایر ارزشمند فرهنگی و هنری یک کشور با موسیقی محلی به نسل‌های آینده منتقل می‌شود. در عین حال این موسیقی به ما در جهت شناخت ارزش‌های ملی و مردمی از لحاظ تاریخی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کمک می‌کند.

افسانه‌ها و داستان‌هاى آشناى محلى

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار