موسیقی فولکلور یا موسیقی محلی چیست؟ بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران | kpopflowers

مشهورترین اجرای این قطعه، توسط شهرام ناظری خواننده برجسته کشورمان که خود اهل کرمانشاه است، با سه تار ثبت شد. ترانه‌هایی که در موسیقی محلی اجرا می‌شود با ابعاد مختلف فرهنگی جامعه در ارتباط تنگاتنگ است و در متن این ترانه‌ها سنت‌ها، ارزش‌ها و عقاید جامعه تایید شده یا مورد انتقاد قرار می‌گیرد. خرم‌آباد- مسافران نوروزی در مرکز لرستان پای اجرای گروه‌های موسیقی لری نشستند. اصطلاح موسیقی محلی “volksmusik”و ترانۀ محلی”volksield”هنوز برای بسیاری روشن نیست. اکثرا موسیقی محلی یک سرزمین را ممکن می پندارند که کاملا نادرست است.

http://applemobileshop.ir

یکی از معروف‌ترین موسیقی‌های بومی ‌آذربایجان، موسیقی محلی عاشیق‌لَر است. در واقع این موسیقی مشهور اثر دست و صدای هنرمندانی به نام عاشیق است. عاشیق‌ها گروه کاملی هستند که از شاعر، خواننده و نوازنده تشکیل می‌شوند. سازی که عاشیق‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند شباهت بسیاری به تار دارد که از نُه سیم تشکیل شده‌ است. از معروف‌ترین و به نام‌ترین عاشیق‌ها رسول قربانی را می‌توان نام برد. سازهای مخصوص موسیقی کتولی شامل نی‌کتول، کمانچه، شمشاد، سورنا، دهی کتول و دایره است.

موسیقی محلی چهارمحال و بختیاری

5- فروشگاه شهر موسیقی در ستاد سازدماندهی پایگاه های اینترنتی کشور ثبت شده است . موسیقی محلی تارخ نسل های گذشته قومی را با سازو آواز بازگو و آنها را به نسل های آینده منتقل می کند و می شناساند و سرگذشت آنها را به مرحلۀ داوری و قضاوت می نهد. عوامل بسیار زیادی در جذب گردشگر موثر هستند که یکی از مهم‌ترین این عوامل موسیقی بومی و محلی است.

  • حاجی فیروز ها امروزه مراسم نوروزی را ساده برگزار می کنند، ولی آتش افروز ها آن را با تشریفات بیشتری برگزار می کردند.
  • گرگان- در جشنواره بین المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران زمین قوم لر به آوازه خوانی پرداختند.
  • “بلندبالا”، “دختر فراش باشی” و “شاه دوماد” از دیگر قطعاتی‌ است که او تولید کرده و توسط خواننده‌های دیگر نیز بازخوانی شده است.
  • نی، سورنا، نایه، دهل، دف، تنبک، تنبور، کمانچه، دیوان و شِمشال از سازهای مورد استفاده برای نواختن موسیقی بومی و محلی در استان کردستان هستند.

در این ویکی‌پدیا پیوندهای زبانی در بالای صفحه و هم‌تراز با عنوان مقاله قرار دارند. “هله مالی” یکی از قطعات بوشهری است که بارها در این برنامه آن را شنیده‌ایم. قطعه زیبای “رعنا” یکی از همین قطعات محلی است که به احتمال زیاد نسخه اصلی آن را با صدای فریدون پوررضا یا نسخه بازخوانی شده آن را توسط گروه رستاک، شنیده‌اید. در موسیقی محلی اغلب جلوه‎های طبیعت چون آبشار، دشت‌ها و دره‌های سبز، شکوفه‌های درختان، بهار و خزان و حتی سوز زمستان خودنمایی می‌کند. در موسیقى بومى یا محلى ایران از یک ‌سو نقش هنرهاى اولیه، باورها، احساسات و به‌طورکلى زندگى گذشتگان را مى‌توان بازیافت و از سوى دیگر جلوه‌هاى طبیعت را جزء اصلى موسیقى محلى ایران را ترانه‌ها تشکیل مى‌دهند. در فرهنگ‌هاى اواخر عصر حَجَر، موسیقى‌دان شفادهنده‌اى است که سلامتى را به انسان بازمى‌گرداند.

موسیقی محلی ایرانی

موسیقی فولکلور یا موسیقی بومی یا مجله خبری موسیقی ، شکلی از موسیقی سنتی است که ریشه در آداب و رسوم یک قوم یا ناحیه دارد و سینه‌به‌سینه به نسل‌های بعدی می‌رسد. تفاوت سه تار کاسه بزرگ و کاسه کوچک سه تار از جمله سازهای ایرانی و محبوب می باشد که صدای دلنشین و زیبای آن طرفداران بسیار زیادی دارد. یه تار با توجه به اندازه کاسه ای که در ساخت این ساز به کار میرود به دو دسته کاسه بزرگ … خرم‌آباد- مسافران نوروزی با حضور در مجموعه تاریخی فلک‌الافلاک از اجرای موسیقی محلی لرستان استقبال کردند. خرم‌آباد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از اجرای موسیقی محلی در بازارچه صنایع‌دستی خرم‌آباد خبر داد.

انقلاب اسلامی ایران

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار