همه چیز درباره رشته گرافیک: بازارکار، آینده شغلی، درآمد، دانشگاه های برتر فسفر

برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک، ابتدا به درک کاملی از اصول طراحی گرافیک نیاز دارید. برای یادگیری اصول گرافیک باید برنامه ریزی کنید و نیاز است که یا آن را در دانشگاه و به صورت آکادمیک یاد بگیرید و یا اینکه در کارگاه‌های حضوری و آنلاین شرکت کنید. طراحان گرافیک باید عناصری مانند خطوط، رنگ، شکل، فضا، بافت، تایپوگرافی، مقیاس و هارمونی را یاد بگیرند و بر آنها تسلط داشته باشند.

رشته گرافیک بدون کنکور

همه چیز درباره رشته گرافیک: بازارکار، آینده شغلی، درآمد، دانشگاه های برتر فسفر

طراحان باید نیاز های مشتری را برطرف کنند و برای یک طراح یادگیری درست شنیدن مشتری، تحقیق، توسعه ی مفاهیم و پیدا کردن تعادل بین زیبایی و کاربرد بسیار حیاتی است. طراحان گرافیک و یا گرافیست‌ها از هنر و فناوری برای انتقال ایده‌ها استفاده می‌کنند و این کار را با استفاده از ابزارهای مختلف طراحی انجام می‌دهند. گرافیست‌ها طرح‌های خود را برای کمپین‌های تبلیغاتی، بروشورها، مجلات و گزارش‌های شرکتی می‌زنند، که هم به صورت دستی و هم با کمک رایانه و تبلت‌های دیجیتال انجام می‌شود. در این بین نوع دیگری از پردازنده‌های گرافیکی با عنوان پردازنده‌های گرافیکی مجتمع نیز وجود دارند که به شکل مجتمع در داخل واحد پردازش اصلی یا همان CPU قرار گرفته و کاربر را از خرید یک کارت گرافیکی مجزا بی‌نیاز می‌کنند. بنابراین پیش از خرید کارت گرافیک، در نظر گرفتن یا خرید پاور یا همان منبع تغذیه کامپیوتر، با توان خروجی کافی و تعداد کانکتورهای مناسب از موارد ضروری محسوب می‌شود.

طراحان در یک یا تعدادی از این زمینه ها برای اجرا و ساخت طرح های خود فعالیت می‌کنند و یا با همکاری افراد دیگر به فعالیت می‌پردازند. یک برند رابطه ی بین یک کسب و کار و یا سازمان با مخاطبین یا مشتری ها است. هویت یک برند، چگونگی نمایش و انتقال خصوصیات، تعیین کننده ی لحن و جوهره ی یک سازمان می‌باشد. همچنین هویت بصری شامل خاطرات و سوابق، تجربیات و احساسات می‌شود. طراحی گرافیک برای هویت بصری، مجموعه عناصر تصویری از هویت برند است که به عنوان چهره ی برند عمل می‌کند تا نقاط قوت و خصوصیت های برند را از طریق تصاویر، اَشکال و رنگ ها منتقل کند.

  • اگرچه، هنوز هم کارهای دستی، از ارزش بالاتری نسبت به آثار دیجیتالی برخورداند، ولی همان‌گونه که از اهمیت سرعت در دنیای امروزی گفته شد، بیشتر آثار به همان روش دیجیتال و با نرم‌افزارها اجرا می‌شوند.
  • براساس آخرین اطلاعات موجود در سایت payscale میانگین حقوق سالانه طراح گرافیک در ایالات متحده 46,531 دلار، متوسط حقوق سالانه طراح UX در ایالات متحده 74،679 دلار، متوسط حقوق سالانه طراحی گرافیک – وب در ایالات متحده 48,649 دلار است.
  • این رشته در حال حاظر در ایران تنها تا مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.
  • طراحان بازاریابی نیاز به مهارت برقراری ارتباط بی عیب و نقص، حل مسئله و مدیریت زمان دارند.
همچنین نیاز به پوشش بیشتر توسط متریال های دیگر را بررسی کنید و ببینید آیا نیاز مشتری به طور کامل پاس داده شده یا نه. اما شما با خود فکر میکنید یک تغییر کوچک در گوشه ای از کار و تغییر جزیی در گوشه ای دیگر کار را به کمال می‌ رساند. پیشنهادات خود را حتما با مشتری مطرح کنید و در صورت موافقت مشتری آن هارا اعمال کنید.

در اوایل دهه ۲۰۱۰، تقریباً در تمام ویدیوها جایی مخصوص برای CGI وجود داشت، گرافیک‌های رندر نشده از دید علمی تقریباً واقعی بودند. گرافیک بلادرنگ بر روی سیستم قدرتمند می‌توانست تصاویر واقعی را از نگاه بیننده غیر متخصص، شبیه‌سازی کند. ارتباط برقرار کردن مرتب با چاپخانه ها برای اطمینان حاصل کردن از کیفیت محصول و رعایت زمان بندی.

خوراک سایت

می توانید از شرکت های کوچک و بزرگ سفارش بگیرید و با انجام دادن پروژه ی مورد نظر در موعد مقرر به درآمد برسید. به عنوان مثال پوستر یک جشن در یک فرهنگ سرا یا پوستر یک فیلم سینمایی یا حتی تراکت تبلیغاتی. آزمایشگاه گرافیک ‌کامپیوتری دانشگاه یوتا دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا پیرامون این رشته جذب می کرد.

گرافیست کسی است که بر مینای سفارشی که به او می‌دهند و با تکیه بر هنر خود، پیام یا ایده‌ای را به کمک تصویر و حروف به مخاطب سلام گرافیک حرفه ای انتقال می دهد. فارغ‌التحصیلان این رشته در مقاطع مختلف با بازار کار وسیع و متنوعی روبرو هستند که البته همگی به نوعی با طراحی و تصویر سر و کار دارند. حقوق و درآمد رشته گرافیک نیز بستگی به زمینه شغلی، میزان تحصیلات، تجربه و تبحر شما به عنوان یک گرافیست دارد. از مزیت‌های این رشته این است که به دلیل نوع مشاغل آن، ساعت کار متنوع و شناوری دارد و یک گرافیست می‌تواند هم به صورت تمام وقت یا پروژه‌ای کار کند و حتی چند شغل داشته باشد. فضای اختصاصی موجود در کارت گرافیک که به منظور ذخیره‌سازی و دسترسی به اطلاعات موردنیاز بخش GPU مورد استفاده قرار می‌گیرد و چیزی شبیه به کاربرد RAM برای بخش CPU است. این پارامتر بر اساس واحد گیگابایت اندازه گیری می‌شود و مقدار آن تاثیر بسزایی در عملکرد کارت‌های گرافیکی به ویژه در حین اجرای بازی‌های رایانه‌ای دارد.

دانلود بیش از 40 قالب لایه باز و وکتور کارت ویزیت متنوع – Business Card Bundle

به این نکته توجه داشته‌باشید که علاقه‌مندی و داشتن یک هدف مشخص، مهمترین عامل پیشرفت، در کار هنری است. در صورت نبود این دو عامل مهم، یادگیری شما دچار مشکل شده و خلاقیت و قدرت تفکر در شما از بین می‌رود. برای ادامه‌ی مسیر موفقیت در گرافیک به یک جواب بله‌ی قطعی نیاز دارید. با مطالعه‌ی بیشتر و صحبت با هنرجویان و شاغلان این حوزه، می‌توانید یک تصمیم قطعی بگیرید. او از عناصر طبیعت و همچنین از انتزاع خود وام گرفته تا اثر بصری تولید کند، ثبتش کند و به دیگری انتقال دهد.

پس خلاقیت باید در مسیر ایجاد یک جاذبه بین طرح و مخاطب قدم برداشته و لازم است که بتواند ارتباطی قوی بین آن دو برقرار سازد. در گذشته بسیاری از هنرمندان گرافیک، ایده‌های خود را برای اجرا، به دست یک نقاش می‌سپردند تا رسم کند. واژه گرافیک از گراف، به معنی خط یا خطوط، گرفته شده و با خطاطی و خوشنویسی، رابطه‌ای نزدیک دارد. گرافیک یک نوع زبان تصویری با قابلیت برقراری ارتباط بوده که با زیبایی و شیوایی خاصی سخن می گوید. با این وجود من سعی کردم که یک تعریف کلی و روشن از چیزی پیدا کنم که اصطلاحا بین متخصصین حوزه به گرافیک دیزاین خوانده می شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار