FRP چیست؟ قیمت مقاوم سازی با frp ، نمایندگی فروش frp ، کامپوزیت frp چیست؟ روش نصب FRP ، نکات مهم هنگام استفاده از FRP گروه ساختمانی تاتیان | elitarchgroup

FRP چیست؟ قیمت مقاوم سازی با frp ، نمایندگی فروش frp ، کامپوزیت frp چیست؟ روش نصب FRP ، نکات مهم هنگام استفاده از FRP گروه ساختمانی تاتیان | elitarchgroup

عزیزانی که قصد سفارش و یا کسب اطلاعات فنی در این رابطه با مخازن FRP را دارند می توانند با شماره تلفن ۲۶۴۱۵۰۸۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند و با کارشناسان ما در ارتباط باشند. عمده تولید این محصول تا قبل از سال های اخیر بر عهده ی کشورهایی همچون چین، تایوان و استرالیا بود، اما امروزه یکی از بخش های شرکت اسپوتا مختص به تولید مخازن FRP می باشد. جهت بررسی علل و استفاده از بهترین روشهای درمانی مشکلات پوستی خود، می‌توانید به یک متخصص پوست در اصفهان مراجعه نمایید تا پس از بررسی‌های لازم، مناسب ترین درمان را برای رفع مشکل شما تجویز کرده و اعمال نماید. همچنین استفاده از کامپوزیت اولین بار در طراحی و تولید چوب گلف و قلاب ماهیگیری مورد استفاده قرار گرفت.

  • مصالح FRP دارای مقاومت مناسبی نسبت به سایر مصالح در برابر پدیده ی خستگی هستند و در اثر آن به سرعت از یکدیگر گسیخته و جدا نمی شوند ، به همین جهت از مصالح FRP می توان برای تقویت سازه های بتنی و مقاوم سازی استفاده کرد .
  • امروزه در ساختمان ‌های زیادی از مصالح frp برای تقویت دیوارهای بتنی استفاده می ‌شود.
  • در پزشکی پی آر پی قدمت بیشتری نسبت به پی آر اف دارد و در ابتدا از این روش برای ترمیم بافتهای آسیب دیده پس از جراحی های زیبایی، چشم و قلب همچنین بازسازی سلولهای سوخته و جراحت دیده استفاده می‌شد.
  • از فاضلاب های انسانی و حیوانی می توان در موارد گوناگونی مانند آبیاری مزرعه ها و باغات و صنایع مختلف همچون پتروشیمی و هسته ای استفاده نمود که به این منظور هم می بایست تا حدودی این آب ها تصفیه گردند تا قابل استفاده باشند.
  • FRP بدلیل مقاومت مکانیکی آن شناخته شده است و بخاطر خاصیت ضد خوردگی آن انتخاب می شود .

میلگرد FRP (پلیمر تقویت‌شده با فایبر گلاس) یک میله تقویت‌کننده ساختاری مارپیچی است که از ترکیبی از رووینگ فایبرگلاس و رزین ساخته شده است. در نتیجه استفاده از سازه های کامپوزیتی در حوزه های کاربردی و صنعتی بسیار زیاد مورد توجه واقع می شود. بر طبق مزایایی که قبلا ذکر شد از مواد کامپوزیتی در خلال جنگ های سرد استفاده نموده و در صنایع نظامی و هوافضا مورد استفاده قرار می گیرند. این به معنای آن است که موجب می ‌شود سازه ها ، مانند سازه های دریایی، عرشه پل ها و همچنین سازه هایی که در معرض محیط های دارای نمک یخ زدا هستند در معرض خوردگی شدید قرار گیرند. فولاد‌های ساختمانی به طور مختصر در مقابل خوردگی به وسیله قلیای بتن محافظت می‌شوند و معمولا سبب دوام خدمت‌پذیری سازه می‌گردند. از ورقه‌های FRP جهت تعمیر و تقویت سازه‌های آسیب دیده (ناشی از زلزله و یا ناشی از خوردگی آب های یون‌دار) استفاده می‌شود.

مقاوم سازی عرشه پل با FRP

از بهترین فعال سازی که برای تولید چسب اف ار پی می توان نام برد، دی اتیل تری آمین است که چسبندگی بالایی با سایر مصالح ساختمانی از جمله بتن سنگ و سایر مصالح ساختمانی برقرار می کند. چسب اپوکسی لمینیت FRP شرکت BASF با نام تجاری MasterBrace ADH 4000 عرضه می‌گردد. این چسب ماده‌ای دو جزئی متشکل از جزء A (رزین اپوکسی) و جزء B (هاردنر) می‌باشد که برای چسباندن انواع لمینیت های FRP کربن، شیشه، آرامید و همین طور به منظور چسباندن ورقه های فولادی به سطوح بتنی به کار می‌رود. از این مواد به جای آرماتور های فولادی یا کابلهای پیش تنیده در سازه های بتنی پیش تنیده و یا غیر پیش تنیده استفاده می شود. مواد FRP موادی غیر فلزی با مقاومت بالا در برابر خوردگی است که در کنار خواص مهم دیگری همانند مقاومت کششی زیاد، آنها را برای استفاده بعنوان آرماتور کششی مناسب می کند.

نقش ماتریس در FRP :

از آنجا که الیاف نقش اساسی در باربری دارند نوع الیاف، جهت قرارگیری و مقدار آن ها مهمترین نقش را در خواص کششی FRP ایفا می کنند. میلگردهای FRP از ترکیب الیاف پیوسته و ماتریس متشکل از رزین پلیمری ساخته شده اند. رزین وظیفه اتصال الیاف به یکدیگر و انتقال نیرو به الیاف و حفاظت الیاف را به عهده دارد و الیاف نیرو وارده را طراحی هایپرمارکت تحمل می نمایند. نوع و درصد حجم الیاف تاثیر قابل توجهی بر مقاومت و سختی میلگرد FRP دارد. جهت الیاف، سرعت عمل آوری رزین، فرایند تولید و کنترل کیفیت در طول ساخت از دیگر عوامل تاثیرگذار بر خصوصیات میلگرد می باشد. در محصور سازی ستون ها با FRP اهدافی نهفته است برای مثال اولین هدف برای افزایش نیروی محوری می باشد، زمانی که FRP ها را به دور ستون میپیچند به ستون ها این امکان را می دهد که نیروهای محوری بیشتری را بتوانند تحمل کند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار