Music tracks, songs, playlists tagged موسیقی محلی on SoundCloud | kpopflowers

در تاریخ‌هاى رسمى هنر از این گونهٔ موسیقى به ندرت ذکرى به بیان آمده است؛ در حالى‌که بازتاب زندگى عملى و سادهٔ پیشینیان محسوب مى‌شود. برخی از فرهنگ‌هاى پیشرفته علاوه بر موسیقى به اصطلاح سنتى خود، داراى موسیقى دیگرى نیز هستند که به آن موسیقى محلى گفته مى‌شود. موسیقى همهٔ احتیاجات مردم را در خود منعکس مى‌کرده است و به تمام شئون فردى و اجتماعى تعلق داشته است.

پیدایش موسیقی مردم پسند در ایران – نشر ماهور

موسیقی بومی و محلی کشور ایران به عنوان یکی از پرطرفدارترین هنرهای ایرانیان نقش بسزایی در شناخت سرزمین ما برای سایر کشورها دارد. در پس پرده موسیقی‌ محلی و بومی خاطرات تلخ و شیرینی نهفته‌ است که یادآور لحظات شیرین کودکی، نوجوانی، جوانی یا حتی بزرگسالی و کهن‌سالی است. موسیقی‌ محلی هر یک از استان‌های کشور عزیزمان ایران در قلب، روح و جسم هر فردی چه ایرانی و غیر ایرانی نفوذ می‌کند و این خود، معنای معجزه و نفوذ آن در روح و جان ما است. موسیقی‌های بومی و محلی استان‌های ایران هر کدام به تنهایی شنیدنی و جذاب هستند. این موسیقی‌ها قدمت بسیاری دارند و برای هر ایرانی دارای اهمیت بالایی هستند. در ادامه همراه با یوتراوز هرآن‌چه را که درباره موسیقی‌ محلی استان‌های مختلف ایران نمی‌دانید، به شما خواهیم گفت.

http://applemobileshop.ir

به این ترتیب، همانطور که تنوع موسیقی در میان ملل وجود دارد در یک کشور نیز به دلیل این تنوعات، با موسیقی‌های متنوع و متفاوت مواجه هستیم. مثلا در ایران، موسیقی کردها، لرها، گیلک‌ها،بلوچ‌ها، جنوبی‌ها و سایر اقوامِ با هم متفاوت است. حال اگر” کشور” را به عنوان یک میدان فرهنگی در نظر بگیریم، در این میدان، اقوام گوناگون با آداب و رسوم، تاریخ و فرهنگ‌های مختلف زندگی می‌کنند. کتاب «چهره‌های موسیقی ایران معاصر _۴» نوشته هوشنگ اتحاد توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.

معرفی ما در شبکه های اجتماعی

مستند «دیوران» در اولین حضور بین المللی خود منتخب بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم اسلو در کشور نروژ شد. علی‌الحساب در این فرصتی که دنیای مجازی برایمان فراهم کرده، حال و هوای نوروزهای خاطره شده را در قالب تصاویر و موسیقی زنده کنیم… گرگان- دومین جشنواره کشوری «چکامه های کهن» در گلستان برگزار می شود. کنسرت گروه دف‌نوازان حیران (بیرلیک) با سرپرستی حامد علیپور در مجتمع سینمایی تبریز برگزار می‌شود.

  • مسئله جالبی که در این منطقه وجود دارد این است که به هرکسی اجازه داده نمی‌شود که در هر منطقه از این سازها برای مراسم‌های خاص استفاده کنند.
  • این نوع موسیقی در حقیقت چیزی بیش از یک نیروی طبیعی که بطور غریزی بر مردم بد و رمانده از تمدن شهری تأثیر می گذارد، نیست.
  • او یکی از هنرمندان صاحب سبک موسیقی شمال خراسان و احیاگر موسیقی فولکلور این منطقه بود.

ارسال خواهد شد که تمام هزینه های آن از قبیل کرایه شهری ( پیک ) و شهری به عهده خریدار می باشد . آکادمی موسیقی سرنا با هدف آموزش آکادمیک با شیوه ای نوین از سال 1391 فعالیت خود را آغاز نمود و برای دستیابی به این مهم سعی نمود بستری فراهم کند تا علاقمندان به موسیقی بتوانند در جهت رشد و اعتلای هنر والای موسیقی قدم بردارند… مجله خبری موسیقی نوازندگان روستایی آثار خود را با سازهایی که ازنی و موی اسب و پوست جانوران ساخته شده است ، اجرا می کنند و بیشتر آثارشان در مایل شور سرچشمه می گیرد. آری،بدین سان موسیقی ایران پس از گذشت مراحل گوناگون،سختی و آسانی را به خود دید،موانع را پشت سر گذاشت ،جان گرفت، هویت پیدا کرد و اعجاز را به خود دید که اعجاز آفرید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار