72 مدل زیباترین دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی کوچک

دفعه بعدی که به میوه فروشی می روید از محصولاتی که رنگ های زیبایی به میزتان می دهند چشم پوشی نکنید؛ لیمو، انگور، سیب و پرتقال وقتی در یک ظرف زیبا یا دیس شیشه ای چیده شوند جلوه زیبایی به میزتان طراحی داخلی فضای خانه خواهند داد. امروزه توجه به طراحی دکوراسیون داخلی منزل افزایش چشم گیری پیدا کرده است. دکوراسیون داخلی منزل کوچک، این مقوله ی طراحی و دکوراسیون داخلی به علت ساخته شدن خانه های اندازه کوچک آنقدر مورد توجه قرار گرفته که به یکی از معیار های بسیار مهم تبدیل شده و امروزه طرفداران فراوانی هم دارد. در کنار این سقف های بلند بالطبع پنجره هایی قدی و وسیع در این سبک شکل میگیرد که به جذاب تر شدن فضای داخلی خانه و هم چنین بهره مندی خانه از نور طبیعی مناسب روز کمک فراوانی میکند . پنجره بام (clerestory): این پنجرهها که برای آوردن نور زیاد به داخل ساختمان طراحی شدهاند به ردیف در بالاترین قسمت دیوارهای بلند نصب میشوند. موضوع بازسازی و تغییر در خانههای قدیمی اهمیت زیادی دارد و میتواند در زیباتر شدن و حتی ارزش خانه تاثیر بهسزایی داشته باشد. نحوه بازسازی خانه های قدیمی بسته به سلیقه ساکنین میتوانید بصورت مدرن یا سبک سنتی اجرا نمایید.

دکوراسیون داخلی برای کدام قسمت منزل قابل اجرا می باشد؟ میتوانید با تکیه بر اصول مهم هر سبک طراحی مانند سبک دکوراسیون مدرن، سبک دکوراسیون روستیک و غیره خودتان با کمترین هزینه استایل منزلتان را تغییر دهید. حال اگر منزلتان قدیمی است یا نیاز به تعمیرات دارد، شما را با راهکارهایی جالب و جذاب آشنا میکنیم تا خانه قدیمی خود را با کمترین هزینه بازسازی کنید. ما تلاش کردیم مهمترین روشهای بازسازی خانههای قدیمی با کمترین هزینه را به شما معرفی کنم. تعمیرات و بازسازی ساختمان بصورت اساسی در واقع تغییر بافت و مصالح ساختمان و یا تخریب، ساخت و بازسازی ساختمانهای قدیمی است که اکثرا به طور کلی نقشه ساختمان یا کاربری ملک عوض میشود و نیاز به اخذ مجوز از مراجع قانونی دارد. از آشپزخانه به قلب تپنده خانه یاد میشود و همین در وصف اهمیت این قسمت از منزل کافی است. در کرج طراحان متخصص ایملک با درخشیدن در این حوزه باعث شده اند تا رضایتمندی اکثریت را جلب کنند و افراد با خیال راحت به سمت متخصصان ایملک برای طراحی دکوراسیون منزل خود بروند. دکوراسیون و طراحی داخلی مناسب فضا در فروشگاه های مختلف نقش بسیار مهمی را در ورود و انتخاب افراد برای خرید دارد و این موضوع به خصوص در دکوراسیون مغازه های خوراکی بسیار نقش مهمتری را ایفا میکند تا کنجکاوانه و به دلیل اشتها برانگیز بودن مواد خوراکی از طریق دکوراسیون ویا ویترین افراد را به سوی خود بکشاند در این میان تمیزی…

زندگی در فضایی نو با دیزاین جدید، همیشه حس خوبی برای ساکنین منزل دارد، همچنین با قدیمی شدن دکوراسیون داخلی، به تدریج فضا برای ساکنین تکراری و خسته کننده میشود. برای مقایسه بین این دو نوع قاب میتوان به عملکرد آنها اشاره کرد؛ پنجرههای آلومینیومی مستعد چگالش هستند که در برخی موارد منجر به کپک زدن میشود. روکشدار چوبی: اگر یکی از معایب پنجرههای چوبی سختی نگهداری آنها است باید بگویم که پنجرههای چوبی روکش وینیل یا آلومینیوم این مشکل را رفع کردهاند. اگر پنجرههای چوبی به خوبی نگهداری شوند طول عمر زیادی خواهند داشت و با ضریب عایق حرارتی (R-value) بالایی که دارند مناسب کسانی است که نگران اتلاف انرژی هستند. کامپوزیت فایبرگلاس: این پنجرهها برای کسانی که میخواهند پنجرههایی با ظاهر زیبای چوبی و زحمت نگهداری کمتر داشته باشند انتخاب خوبی است. رنگ های روشن استفاده شده در دکوراسیون خانه های کوچک سبب می شود تا فضای خانه بزرگتر دیده شود و استفاده از اندازه های کوچک تر در انتخاب مبلمان نیز موجبات ایجاد فضای بهتر و بیشتر در خانه شمارا فراهم می کند.

مجموعاً مبلغ ۱۱ میلیون تومان به هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه در خیابان توحید تهران برای خرید هود، سینک و گاز اضافه می شود. بدیهی است که هرچه ملک قدیمی تر و کلنگی باشد، بازسازی آن اصولی تر و با دقت بیشتری بایستی انجام شود حتی در بعضی موارد یکی از مراحل بازسازی خانه های قدیمی اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی است. ۳٫ در خرید مبلمان برای خانه پنجاه متری دقت کنید. به دکوری های این عکس دقت کنید، جالب نیست! جالب است بدانید که از قرون بسیار قدیمی ردپایی از گیاهان در جلوه دادن و زیباتر کردن ساختمانها و مکانهای مسکونی بشر برجای مانده است. جالب است بدانید که برای کابینتهای آشپزخانه نیز میتوان از پوششهایی که به همین منظور تولید شده است، استفاده کنید. تعویض درب حیاطی و درب پارکینگ قدیمی به نسل جدید درب فلزی ریلی و یا درب فلزی اتوماتیک میتواند علاوه بر ظاهری زیبا، ارزش ملک را نیز افزایش دهد. کشویی (Sliding): پنجرههای کشویی به صورت افقی روی شیارهای پلاستیکی یا فلزی باز و بسته میشوند.

ضمانت حسن انجام کار به چه صورت است؟ برای داشتن حس یکپارچگی این کار را در تمامی اتاق های منزل تان تکرار کنید. میتواند حس و حالی خوب و مطلوب به فضای خانه ببخشد. طراحی داخلی دکوراسیون منزل برای بازسازی کار آسانی نیست و بایستی توسط افراد متخصص و کارشناس انجام دهید و با آنها سلیقه و هدف خود را به اشتراک بگذارید تا یک طراحی داخلی خوب و منحصر به فرد برای شما انجام دهند. بـرای داشتن یک فضای جدید در خانه قدیمی خوب اسـت نگاهی بـه شیرآلات خانه و دسـتگیرهها بیندازید. اما با خواندن این مطلب در ادامه متوجه خواهید شد که سبکهای دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارند که چند نمونه از مهمترین آنها برای شما آورده شده است. شما میتوانید به دلخواه و با توجه به رنگهای سرویس آشپزخانه خود، از این دیوارپوشها استفاده کنید و این قسمت از منزل مسکونی خود را آنگونه که دوست دارید، تغییر دهید. برای سرویس بهداشتی همچون آشپزخانه از کاشی های طرح ریز با رنگبندی روشن و ساده استفاده شده که به نظر انتخاب بسیار خوبی می آید. موقعیتی که پروژه در آن انجام می شود و نحوه رفت و آمد و حمل وسایل یکی از مهمترین عوامل به شمار می آید.

پس خیلی مهم است که با توجه به انتظارات خود طراحی را انتخاب کنید که بتواند از پس همه مراحل اجرا بر آید. در واقع شما باید محاسبه متراژ راه پله مارپیچ را انجام دهید تا به نوعی به صورت کاملاً مهندسی شده راه پله شما اجرا گردد. وقتی بخشهای نوسازی یا بازسازی دیوارها و کف زمین به اتمام رسید، با یک نورپردازی خلاقانه و البته متناسب با فضایی که در آن سکونت دارید، میتوانید جلوهای چشمگیر و زیبا به منزل خود هدیه دهید. دستسازهها یکی دیگر از وسایلی است که میتواند کمک بزرگی به بازسازی و نوسازی منزل مسکونی شما کند در حالی که هزینه کمی برای آن پرداخت خواهید کرد. در بازسازی منازل قدیمی لزومی به مدرن کردن دکوراسیون جدید نیست، بلکه شما میتوانید سبک دلخواه خود را انتخاب کنید و با جدیدترین ابزار و مصالح ساختمانی این نوسازی را به سبک سنتی انجام دهید. در ادامه مواردی که در بازسازی و تعمیرات ساختمان بایستی در نظر بگیرید و ایده بازسازی خانه های قدیمی را بررسی خواهیم کرد و عکس بازسازی خانه قدیمی قبل و بعد را مشاهده میکنید.

بعد از آن حضور کارشناس به میان خواهد آمد. برای دکوراسیون خانه های ساده و معمولی در اتاق نشیمن یک نقطه معمولی در نظر بگیرید که به دیوار تکیه کرده باشد.در این لحظه باید وسایل و موارد اطراف آن در کنار آن نقطه کانونی چیده شوند. رنگ مورد استفاده نباید در تضاد با رنگهای کلی دکوراسیون باشد. تعمیرات کلی و جزئی ساختمان روشی هوشمندانه و پیشگیرانه برای سرپا نگه داشتن یک سازه است. تعمیرات و بازسازی آپارتمان اگر بصورت جزئی باشد نیازی به اخذ مجوز از مراجع قانونی نداشته و شامل مواردی از قبیل تعویض تجهیزات برقی، تعویض درب ورودی یا پنجره، نوسازی کف خانه و در تعمیرات منزل قدیمی تعویض لولهکشی ها و … 5. بهتر است انجام کار را به یک گروه، تیم یا شرکت طراحی و بازسازی ساختمان بسپارید. البته برخی از افراد ترجیح می دهند که اتاق کار آن ها در قسمت بالا باشد و اتاق خواب را در طبقه پایین و همکف ویلا قرار دهند تا بتوانند با تمرکز بیشتری به کاری ها خود رسیدگی نمایند. نمونه هایی از این فضا در برخی از خانه های شیراز نیز دیده شده است.

در زندگی زمانهای خاصی را برای انجام برخی از عادتها اختصاص داده میشود. محصولات بی نظیری چون پنجرههای گرد، هلالی، هشت ضلعی، گوتیک و بیضی شکل از جمله محصولات استانداردی هستند که توسط تولیدکنندگان پیشنهاد میشود. دیوارپوشهای متعددی از جمله کاغذ دیواری، پوسترهای سه بعدی، شیشههای تزئینی و رنگهای روغنی یا پلاستیکی و … امروزه طراحی دکوراسیون داخلی در کرج گسترده تر شده و در بسیاری از محیط ها از جمله ملک مسکونی، تجاری، اداری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است البته طراحی دکوراسیون داخلی قوانین و اصول خود را دارد و باید از افراد متخصص این حوزه کمک بگیرید. طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگسازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن فضای خانه میباشد. با صرف هزینهای نه چندان زیاد میتوان گیاهان خانگی متنوع و زیبایی را تهیه کرد و با چیدن آنها در قسمتهای مختلف خانه، علاوه بر زیباتر کردن محیط زندگی، انرژی فوقالعادهای را نیز به خود و خانوده هدیه داد. یکی دیگر از راههایی که به زیباتر شدن دیوار منزل مسکونی شما کمک میکند، استفاده از برچسبهای دیواری تزئینی است. برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک بهتر است در انتخاب رنگ وسایل و چیدمان وسایل هوشمندانه عمل کنید و از اصولی استفاده کنید که خانه کوچک شما بزرگ تر به نظر برسد.

بنابراین حال که یکی از دغدغه های اصلی فرایند بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی مساله زمان هست. یا اگر خودتان خلاقیت طراحی دارید، بهتر است حتما نمونه های مختلف طراحی داخلی منزل و مستند بازسازی خانه های قدیمی را مشاهده کنید تا با دیدن قبل و بعد بازسازی منزل دیگران، ذهن شما برای ایده دادن آماده شود. شرکت های با سابقه ای نظیر میله، نف و بوش در سراسر دنیا کابینت های بسیار شیک و لوکسی را تولید می کنند که علی رغم قیمت بالا می تواند بهترین گزینه برای آشپزخانه منزل شما باشد. اینکه شما چه رنگ پرده ای و با چه مبلی می پسندید، باعث می شود طراح مسیرش مشخص شود و ذهنیت واضح تری برای طراحی ها و ایده های خود داشته باشد و در نهایت بهترین طرح را به شما ارائه دهد تا در انتهای پروژه احساس میکنید؛ آن چیزی که خودتان می خواستید، به صورت حرفهای پخته و ارزیابی شده و به صورت دقیق و جز به جز در منزل یا محل کارتان پیاده سازی شده است. پروژه های طراحی و بازسازی آپارتمان اکثرا با تغییر پلان همراه هستند مثلا شما میتوانید درخواست کم یا اضافه کردن اتاق خواب، جابهجایی آشپزخانه را داشته باشید.

یکی از نکات بازسازی داخل آپارتمان این است که شما تصمیم بگیرید که چگونه میخواهید زندگی کنید؟ شما میتوانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه دکوراسیون فضای خود همینالان با شمارههای ۰۹۱۲۲۸۶۹۲۲۰ | ۰۹۱۲۳۹۸۷۰۲۱ بهطور مستقیم تماس بگیرید. نحوه قرار دادن فضاها در دو طبقه این آپارتمان،رنگ ها و مدل مبلمان های استفاده شده دکوراسیون فوق العاده ای را برای ساکنان این خانه خلق کرده اند. ماهیت ارزشمند: هر سبک کلاسیک را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کرده باشید احساس اشرافی و لذت از سنگ مرمر، گرمی بلوط و ظرافت گچ­بری­های طلایی و نقره­ای را تضمین می­کند. 1. چک لیست بازسازی ساختمان: یعنی قسمت هایی که میخواهید بازسازی کنید را مشخص کرده و اولویت ها را تعیین کنید. تعمیرات و تغییرات ساختمان به دو روش بازسازی و نوسازی انجام میگیرد که تفاوت هایی با یکدیگر دارند. دکوراسیون داخلی ساختمان صرفاً محدود به تغییرات در چیدمان و وسایل نیست.

هرچند در گذشته نزدیک تخت های استراحتی و نشیمن از فرهنگ اعراب به دکوراسیون ایرانی اضافه شده است! در تصاویر زیر چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل ایرانی شیک، مدرن و آسان را به شما معرفی میکنیم. استفاده از رنگهای روشن در دکوراسیون داخلی منزل کوچک ایرانی و مدرن میتواند با انعکاس رنگها محیط را بزرگتر نشان داده و به وسعت آن بیافزاید. استفاده از دیوارپوشهای کاغذی که در طرحها و رنگهای متنوع وجود دارد، گزینهای بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. استفاده از سنگ ریزه در فضای باغ به جای سیمان می تواند گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه باشد؛ چرا که استفاده از سیمان به عنوان کفپوش باغ نسبت به سنگ ریزه می تواند هزینه بیشتری در بر داشته باشد. اگر به خرید ویلا در سرخرود به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه می کنید چیزی از اهمیت نمای داخلی ویلا کم نمی کند. چراکه این شلف ها از کف زمین استفاده نمی کنند، و در واقع از بعد عمودی خانه استفاده می کنند، که همین موضوع سبب بزرگتر شدن فضای خانه می شود. ضمن اینکه باید از هر وسیله و ابزاری که سبب از بین رفتن تمرکز وی شود اجتناب کند.

لازم به ذکر است انتخاب متریال با رنگ تیره برای سقف، سبب کوتاه به نظر رسیدن سقف می شود. دلیل دیگر برای انتخاب نقشه های خانه این واقعیت است که طراحی داخلی مدرن خانه لزوماً به تقارن یا سایر قراردادهای طراحی متکی نیستند و فضای زیادی برای شخصی سازی و گسترش آینده باقی می گذارد. وظیفه و تخصص معماری داخلی مقیاس انسانی در ارتباط با فضاهای عمومی و شخصی است. بسیاری از اوقات پیش آمده که یک وسیله بسیار ارزان باعث زیبایی و تنوع در خانه شده که هرگز اجناس لوکس و گران قیمت توانایی انجام چنین تغییری را نداشته اند ، باید دید چه المانی به دکوراسیون و سبک معماری خانه تناسب دارد نه اینکه به دنبال اجناس لاکچری و گران باشیم و به هر قیمتی بخواهیم آن ها را در خانه جا دهیم. آیا باید نصب پنجره را به یک متخصص حرفهای بسپاریم یا این که خودمان هم میتوانیم آن را انجام دهیم؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار