تعمیرات تابلو روان ( تابلو LED )

این کنترلر که شامل یک بخش سخت افزاری می شود، با انواع نرم افزار مدیریت ویدئو وال برنامه ریزی شده و می تواند دستورات شما را دریافت کرده و به نمایشگر اعمال کند. جهت ساخت تابلو روان ماژول های LED را که هر ماژول خریدار شده به همراه یک سیم برق و یک کابل دیتا و یک واشر آب بندی می باشد را پس از جایگذاری واشر آب بندی در محل خود (پشت هر ماژول طبق تصویر ) با توجه به فلش های چاپ شده روی بورد آدرس دهی ماژول تابلو روان کنار هم چیده به طوریکه از پشت تابلو از چپ به راست چینش انجام گیرد به این دلیل که بلوک اول از هر ردیف از ماژولها اطلاعات را با استفاده از کابل فلت متصل شده بین پورت ورودی ماژول اول وپورت مربوط به ردیف اول از کارت کنترلر دریافت نموده و سپس از طریق پورت خروجی اطلاعات به ماژول کناری منتقل شده و به همین منوال تا آخرین بلوک آن ردیف عمل انتقال دیتا از کارت کنترلر به ردیف اول انجام میگیرد حال آنکه آخرین بلوک هر ردیف ( بلوک سمت راست هر ردیف از پشت تابلو ) پورت خروجی دیتایش خالی می ماند و نیاز به اتصال به جایی ندارد.

برای مثال اگر با اهداف تجاری اقدام به نصب ویدئو دیواری میکنید، باید صفحهنمایش LED و LCD را خریداری کرده که از دوام بالایی برخوردار بوده و هزینههای جانبی کمتری نسبت به سایر ویدئو ویدئو وال والها دارد. ذکر این نکته ضروری است که جدیدترین تابلو های تبلیغاتی که در سراسر جهان با استقبال زیاد و کاربرد فراوان مورد توجه مردم قرار گرفت تابلو LED ، تلویزیون شهری و حروف برجسته فول کالر میباشند. مردم توجه زیادی به تبلیغات انیمیشنی و متحرک دارند و استفاده از تلویزیون شهری باعث میشود که آمار بازدید و خرید و فروش افزایش یابد. همچنین اطمینان حاصل کنید که مکان ویدئویی انتخابی شما کاملا ایمن بوده و امکان آسیب احتمالی به تجهیزات بسیار ناچیز و یا صفر باشد. این دستگاه بین صفر درجه سانتیگراد تا 40 درجه سانتیگراد دمای محیط را تحمل میکند. هر ویدئووالی نیازمند یکی از این کنترلرهاست تا بتوان با استفاده از آن، مدیریت تصاویر را به دست گرفت. زاویه هر LED حدودا 120 تا 160 درجه است.

ولی دانستن این موارد و گسترش دامنه اطلاعات فنی شما به نحوه خرید صحیحتان کمک شایان ذکری میکند.پس با دقت فراوان به خواندن این مقالات فنی بپردازید. به هر حال مراکز تجاری و صنعتی با داشتن چنین دستگاه کاملی، نیاز خود را نسبت به داشتن یک مانیتور بی نقص رفع خواهند کرد. 18.5mm با ضخامت 18 میلیمتر تولید شده است و در هر متر مربع 40000 پیکسل دارد. اندازه صفحه نمایش تلویزیون LED، نسبت طول به عرض، (PPI) یا تعداد پیکسل در هر اینچ، ارتفاع تلویزیون و زاویه دید اصطلاحاتی هستند که هنگام تهیه تلویزیون شهری بیشتر می شنوید، هر کدام به نوعی در ابعاد تلویزیون شهری موثر هستند.

علت آنکه این دستگاه ها عموما در اماکنی با دسترسی مشکل نصب می شوند. نوع OUTDOOR کاملاً ضد آب بوده و به راحتی در محیط خارجی قابل نصب می باشند و به راحتی در مقابل نور خورشید و باران مقاومت دارند. تلویزیون شهری که به نام های دیگر مانند نمایشگر شهری یا نمایشگر غول پیکر هم خوانده می شود، یک نوع از بیلبورد های تبلیغاتی محسوب می شوند که تصاویری را به صورت فیلم، عکس، صوت و اسلاید به نمایش می گذارند. لذا مشخص است کاربردی که برای video wall میتوان متصور بود به شدت فراتر از سایر ادوات پخش تصویر است. بنابرین باوجود اینکه خرید و راه اندازی video wall در ابتدای کار هزینه بیشتری برای مصرف کنندگان دارند. حداکثر مصرف برق ویدئو وال 55 اینچی جیپلاس، 180 وات است. دقت کنید هیچ وقت از حداکثر توان خروجی پاور استفاده نکنید و همیشه به فکر دمای بیش از 70 درجه داخل تابلو باشید. به جهت کاربری خاص ویدئو وال ها که برای استفاده طولانی با حداکثر قابلیت اطمینان در نظر گرفته می شوند. نمی باشند. بهترین مزیت این کنترل کننده ها نوع عملکرد و قابلیت اطمینان زیاد در آنها می باشد.

تلویزیون های شهری را بر اساس آنچه که قبلا هم گفتیم در واقع نوعی نمایشگر دیجیتالی است که تصاویر نمایشی آن با توجه به پیکسل هایی که در کنار یکدیگر با فاصله های معین شده، جای داده شده اند نمایش داده میشوند و با توجه به اینکه فاصله پیکسل ها را صطلاحاً دات پیچ می نامند و این دات پیچ ها ماژول ها را در واقع تشکیل میدهند و این ماژول داخل یک قاب که اصطلاحا به آن کابینت میگویند نیز در اندازه های گوناگونی قرار می گیرند . قبل از انجام هرگونه اقدام برای خرید و نصب دیوارهای نمایشی باید اهداف و استراتژیهای شرکت، ارگان یا تجارت خود را در نظر بگیرید. به هنگام خرید یک نمایشگر دیواری سطح روشنایی و شدت نور را در نظر بگیرید. بنابراین اگر دقت کنید سازه ویدئو وال شامل موارد زیادی است که هر کدام وظیفه خاصی را به عهده دارد.

تابلوهای پیام نمای led امروزه به عنوان ابزار اطلاع رسانی در اکثر مکانها از جمله سر در فروشگاهها، مغازهها، جایگاههای سوخت، رستورانها، مجتمعهای تجاری، فضای داخلی نمایشگاهها، سالنهای انتظار بیمارستانها و درمانگاهها، سالنهای و مجموعههای ورزشی و فرودگاهها استفاده میشود. به همین دلیل بهتر است به موقع محصول را بخریم تا در زمان درست و با قیمت مناسب، محصول مورد نظرمان را بدست آوریم. خیران در حل مشکلات جوانان کمککننده هستند؛ به عنوان مثال خیری تعداد زیادی سکه را به فرزند در آستانه ازدواج پرداخت میکند یا منازل مسکونی را با مبلغی ناچیز، سه تا چهار سال در اختیار این فرزندان قرار میدهد تا فرزند ترخیص شده زندگی خوبی برای خود تعریف کند. یکی از برتری های ویدئو وال صنعتی همان امکانات نرم افزاری آن است که به نرم افزار مدیریت ویدئو وال معروف است. این نرم افزار قادر است تا تنظمیات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار دهد تا هر شخص در هر حالتی بتواند تنظمیات خاصی را به آن اعمال کند. البته همین موضوع نیز در قیمت ویدئو وال تاثیرگذار بوده و باعث می شود تا با قیمت های مختلفی در بازار آن را پیدا کنیم. برای شروع پروژه نصب ویدئو وال باید طول ، عرض ، ارتفاع اتاق و فاصله میز اپراتور ها تا صفحه نمایش را محاسبه کرد سپس بسته به ابعاد اتاق و نیاز پروژه تعداد و سایز نمایشگر ها را انتخاب کنیم.

اما کم بودن هزینه های تعمیر و نگهداری آنها موجب می شود در دراز مدت گزینه ای به صرفه تر باشند. هزینههای کلی یک دیوار ویدئویی تا حد زیادی به اندازه صفحهنمایش، پردازنده، نوع فناوری نمایش، کیفیت ویدئویی و همچنین هزینههای جانبی مانند نصب آن بستگی دارد. ممکن است نوع متریال به کار رفته در پنل و دیگر قسمت های تلویزیون شهری انتخاب شده مناسب تابش آفتاب مستقیم نباشد. حال آنکه سایر تجهیزات نمایش تصاویر عموما از متریال و اجزا با کیفیت کمتر ساخته می شوند. ویدئو وال ها از اجزایی با بالاترین کیفیت ساخته و عموما قابلیت استفاده به صورت ۷/۲۴ را دارا می باشند.

در تابلوهای روان آفلاین این قابلیت وجود ندارد و باید متن یا تصویر را از پیش به تابلو داده باشید. قابلیت کنترل بینشهری و بیناستانی در هرنقطه با سیستمهای کلود. برای نصب تلویزیون ها در بیشتر مواقع از استیجهای پیش ساخته استفاده میشود. برای مثال در تلویزیونهای معمولی درصورتیکه صفحه تلویزیون آسیب ببیند صفحه تلویزیون باید بهصورت کلی تعویض شود که هزینه بسیاری دارد و یا بایستی تلویزیون را تعویض کرد ولی در تلویزیونهای شهری فقط قسمت آسیبدیده تعویض یا تعمیر میشود. امروزه استفاده از ویدئو والها بسیار گسترده شده است و در بسیاری از مکانها و فضاهای شهری به منظور تبلیغات و یا جهت اطلاعرسانی استفاده میشود. برای مثال صفحه نمایشی که به راحتی از دور قابل تشخیص است، تعداد تماشاکننده بیشتری نسبت به یک ویدئو وال غیرقابلمشاهده از فاصله دور دارد.

این نوع نمایشگرها قابل استفاده در مکانهای مختلف از جمله پاساژها و اماکن تجاری بزرگ (حتی اجرا بر روی نمای ساختمان) میادین و خیابان های پر تردد،پارکها و فضای سبز اماکن تاریخی و باستانی، فرهنگسراهاو تالارها،هتل ها،اماکن ورزشی ،پایانه های مسافر بری فرودگاه ها،اجتماعات بزرگ موزه ها، شرکتهای توریستی و گردشگری، شهرکهای صنعتی و تجاری ،شهرکهای بازی و تفریحی که نه تنها باعث ارتقای سطح فرهنگی جامعه می شود ،بلکه از لحاظ زیبایی شهر کمک شایانی به نمای شهر می کند. در ابعاد مختلف در اختیار داشته و در اماکن گوناگون نصب نمود. یک موقعیت مکانی مناسب برای نصب ویدئو وال در جذب مشتریان یا مخاطبان بسیار حائز اهمیت است. نرم افزار کاملا فارسی ویدئو وال امکان تعریف پنجره های متعدد در سایز و موقعیت های دلخواه را برای نمایش همزمان ورودی های مختلف فراهم می نماید .

بنابراین این نوع سیستم، می تواند به عنوان یک انتخاب عالی در اتاق های کنترل و مانیتورینگ باشد. به این نوع تابلو، تابلو led رنگی نیز شناخته می شوند. تابلو ال ای دی از قطعات مختلفی تشکیل شده است. حال آنکه در نقطه مقابل ویدئو پروژکتورها نیاز دارند در دوره های مشخص توسط تکنیسن ها به منظور تعویض قطعات مصرفی خصوصا لامپ های گران قیمتشان مورد بازرسی قرار گیرند. قطعات تابلو روان در واقع، نمایشگرهای تبلیغاتیاند که در مغازهها و فروشگاههای بزرگ به منظور تبلیغات و جلب کردن مشتری از آنها استفاده میشود. ممکن است تابلو ساخته شده با توجه به نوع کاربری آن نیاز به نمایش فیلم داشته باشد در این صورت باید از تابلو LED طیف دار (256رنگ) ویا تابلو تمام رنگ استفاده کرد. مزیت اول مصرف برق کم تابلو روان میباشد، مصرف برق هر ترانس در تابلو نئون برابر 180 وات است.بنابراین اگر نوشته ي نئون شما داراي سه تكه باشد ، بايد سه عدد منبع تغذیه استفاده کرد كه هر كدام 180 وات در ساعت برق مصرف ميكند.حال در يك متر مربع از يك تابلو LED ، اين ميزان مصرف در صورت روشن بودن تمام ال اي دي هاي تابلو روان ، برابر 24 وات است.که اصلا قابل قیاس با تابلوهای پرمصرف نئون نمی باشد.

توجه داشته باشید علاوه بر ابعاد باید به کیفیت تصویر، وضوح تصویر و متن تلویزیون هم توجه کرد تا بتوان تبلیغات اثرگذارتری را به نمایش گذاشت. معمولا شرکت های سازنده به گونه ای برنامه ریزی می کنند تا هنگام خرید دستگاه، خرید کنترلر ویدئو وال نیز امکان پذیر باشد. البته این که به چه امکاناتی دسترسی خواهید داشت به انواع کنترلر ویدئو وال بر میگردد که هر برند فناوری های خود را بر روی آن پیاده می کند. ویدئو وال برند ایرانی جی پلاس برای استفاده در هر شرایط آبوهوایی مناسب است. کارکرد آن 24 ساعته در هر 7 روز هفته است و قابلیت چرخش تصویر هم دارد.

به این معنی که برای ساخت یک تابلو روان که دارای ارتفاع 30 سانت و طول یک متر است باید از 6 عدد تا ماژول استفاده کنیم .به عبارتی ساده تر باید 2 عدد ماژول در ارتفاع و 3 عدد در طول بکار ببریم. در اینجا ما سعی می کنیم بگوییم بهترین تابلو روان را چگونه بخریم. قبل از هرچیزی برای اینکه بدانید کیفیت تلویزیونهای شهری چگونه مشخص میشود باید شما را با دات پیچ یا P آشنا کنیم. و یا برای فضای خارجی راهاندازی میشود؟ آیا ویدئو وال باید در فضای داخلی ساختمان نصب شود؟ تا جایی که شاهد حضور هزار پیکسل در متر مربع در دو مدل اوتدور((فضای نمایشگرهای دات پنج p5 با تراکم چهل بیرون)) و ایندور (( فضای داخلی)) بودیم…

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار